Ministr školství Plaga předal ceny dětem z celé republiky

Praha, 15. prosince 2017 – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) vyhlásilo v září dvě soutěže: výtvarnou „Namaluj svoji učitelku nebo učitele“ pro mateřské školy a první stupeň základních škol a literární „Jak pomohly peníze z EU naší škole“ pro druhý stupeň základních škol. Ceny dnes ve Velkém zrcadlovém sále ministerstva předal nový ministr Robert Plaga.

Do výtvarné soutěže se přihlásilo téměř 2000 obrázků z různých koutů republiky. V kategorii pro mateřské školy zvítězil pětiletý Jakub Klíma z Litoměřic, trochu překvapivě s obrázkem pana učitele. Kategorii pro první stupeň základních škol ovládla jedenáctiletá Yelyzaveta Dashko z Brandýsa nad Labem s portrétem paní učitelky. Literární soutěž vyhrála dvanáctiletá Eliška Křiváková z Ostravy. Vítězové získávají kromě věcných cen spojených se zmiňovaným operačním programem ministerstva rodinné vstupné do science center iQLANDIA a iQPARK. V každé kategorii byl také vylosován výherce, který získává vstupné do těchto center pro celou třídu.

 

Ministerstvo školství chtělo touto soutěží podpořit kreativitu dětí a žáků a také zvýšit povědomí o Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání u dětí a jejich rodičů i učitelů.

 

Spolu s ministrem Robertem Plagou předal ceny státní tajemník MŠMT Jindřich Fryč a náměstek pro řízení sekce operačních programů Václav Velčovský.


Zdroj:

www.msmt.cz