Zadržení mladíci

 

Strážníci městské policie zadrželi v sobotu večer dvojici mladíků podezřelých ze sprejerství, případ už řeší policie.

 

Před sedmou hodinou večer ověřovala hlídka městské policie oznámení o dvou mladících, kteří posprejovali fasádu garáže v Tachovské ulici. Podezřelou dvojici se strážníkům podařilo zadržet bezprostředně po činu na nedaleké zástavce MHD, právě se chystali nastoupit do tramvajového vozu, jenž přijel do stanice. Dvacetiletí mladíci měli na fasádu garáže nasprejovat velice rozměrný nápis. Pro podezření ze spáchání z trestného činu byla povedená dvojice předána státním policistům.

 

V péči odborníků oddělení psychiatrie skončil v sobotu večer muž, který měl vyhrožovat, že ukončí svůj život.

 

Hlídka muže našla potom, co se jí ho podařilo telefonicky kontaktovat, zklidnit ho a zjistit, kde vůbec je, neboť na prvním místě, kde měl být, ho nenašla.  Sedmatřicetiletý muž působil dost zmateně, sám mluvil o tom, že neví, co se s ním vůbec děje. Hovořil rovněž o tom, že se dlouhodobě nachází ve svízelné životní situaci, ze které nenachází žádné východisko, a proto hodlá ukončit svůj život. Opakovaně byl také hospitalizován v léčebně v Dobřanech.  Přivolaná osádka ZZS si muže převzala k ošetření a zdravotník rozhodl o mužově hospitalizaci ve zdravotnickém zařízení na oddělení psychiatrie. K dalšímu šetření si převzala věc PČR.

 

Odboru sociálně právní ochrany dětí bude podstoupena záležitost dvou nezletilých mladíků. Hlídka městské policie je v sobotu večer přistihla v dost podnapilém stavu v Hodonínské ulici, kam přijela původně řešit zcela jiné oznámení.

 

Dvojice teenegarů si nešlo nevšimnout, jeden se značně potácel ulicí a druhý klečel na chodníku a zvracel. Oba mladíci se podrobili dechové zkoušce. Starší nadýchal 1, 11 promile, u mladšího byla výsledkem dechové zkoušky naměřená hodnota rovná 1 promile. Za jejich pitím alkoholu stály údajně nervy z vysvědčení. Dvojice byla předána následně svým zákonným zástupcům a celou věcí se budou zabývat pracovníci na Odboru sociálně – právní ochrany dětí ÚMO Plzeň 1.

 

Napilno měli strážníci s opilými lidmi, kteří se povalovali v plzeňských ulicích a ve svém stavu ohrožovali svůj život a zdraví.

 

Jednašedesátiletá žena bez domova, která je strážníkům dobře známá z jejich činnosti, si v pátek odpoledne ustlala v Koperníkově ulici. Značně promáčená od deště ležela na zemi, ze které nebyla schopná sama vstát a postavit se na nohy. Protože v takovém stavu ohrožovala svůj život a zdraví, převezla jí hlídka k vystřízlivění.

Následující den ráno odvezli strážníci do stejného zdravotnického zařízení osmatřicetiletého Plzeňana. Muž si vybral ke svému po alkoholovému  odpočinku dost nevhodné místo. Ulehl na podlahu trolejbusového vozu, odkud mu musela pomoci hlídka, neboť dostatečně nezvládal chůzi po svých, neustále padal, čímž hrozilo, že mohlo dojít k jeho zranění. Sobotní noc strávil na záchytce i devětadvacetiletý Slovák. V podvečer ho hlídka městské policie sbírala v dost podnapilém stavu u čerpací stanice v Gerské ulici.

V neděli hlídka odvezla pak na záchytku dalšího cizince. Osmadvacetiletý Rumun se potácel opilý v silnici v Koperníkově ulici. Tím výčet ale nekončí. Večer zamířili strážníci na záchytku dvakrát. Alkohol sehrál roli v případě jednačtyřicetiletého muže, jehož si hlídka všimla při kontrole haly vlakového nádraží. Upozornil na sebe tím, že měl zapálenou cigaretu. Když byl upozorněn na své protiprávní jednání a na to, že v prostorách nádraží je zakázáno kouřit, pokusil se zapálit si ještě jednu cigaretu.  V průběhu projednávání přestupku začal být opilý muž agresivní a začal na hlídku křičet a nadávat jí, kolem sebe se navíc rozháněl rukama. Halu nakonec opustil v doprovodu strážníků. Výsledkem dechové zkoušky, které se podrobil, byla naměřená hodnota 2,29 promile. Protože muž ve svém stavu opakovaně narušoval veřejný pořádek, následoval jeho převoz k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Kolem deváté večer transportovali na záchytku ještě strážníci opilého muže původem z Polska, kterého nohy kvůli opilosti dostatečně neunesly.

 

K oznámení o zraněném muži vyrazili strážníci v neděli v  jednu hodinu ráno. Zajímavostí bylo, že oznamovatel události byl už vulgární na operační strážníky na tísňové lince, dotyčný nepřestal, ani když přijela hlídka na místo události.

 

Strážníci se ihned po příjezdu začali věnovat zraněnému, ale jeden z nich musel uklidňovat i vulgárně vystupujícího muže. Ten nehodlal se svým jednáním přestat. Nenechal si nic vysvětlit, křičel a strážníky urážel.  Zatímco si zraněného muže převzali do své péče přivolaní záchranáři, muž ve svém nevybíravém chování pokračoval a na hlavy hlídek na místě, neustále z jeho úst padaly slovní urážky. Protože slovní útok brzy přešel ve fyzický, kdy se ohnal po strážníkovi oběma rukama, byly proti němu nejdříve použity hmaty a chvaty, a protože kladl odpor, skončil s pouty na rukou. K dalšímu šetření si ho převzala PČR.

 

 

 

 

 

Zdroj: TZ MP Plzeň