Hrubá stavba hospice v Nejdku dokončena podle plánu

Hrubá stavba hospice v areálu Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek už je hotova. Práce budou v příštích dnech pokračovat výstavbou střechy, montáží topení a vzduchotechniky, pak přijde na řadu fasáda. Během kontrolního dne to v tomto týdnu potvrdil vedoucí projektu Milan Vaňkát

 

 

Krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš se zástupci firmy Metrostav prošel dokončené prostory: „Stavba běží podle plánu, zatím se proinvestovalo okolo 18 milionů korun z celkových 78, 5 milionů. Třípatrová budova s terasou bude mít kromě třiadvaceti pokojů pro paliativní péči i společenskou místnost a malou kapli. Hospic by měl začít sloužit klientům na jaře příštího roku,“ uvedl. Podle ředitelky REHOS Nejdek Olgy Pištejové probíhá neustále komunikace se stavební firmou o možných úsporách a o harmonogramu projektu.

 

 

Kromě výstavby kamenného hospice podporuje Karlovarský kraj také mobilní hospicové služby napříč regionem. „Krajští zastupitelé na svém jednání 22. června schválili žádosti o dotace, které předložilo celkem pět provozovatelů domácí hospicové péče. Čtyři z nich dostanou dotaci ve výši 300 tisíc korun, jeden získá 280 tisíc. Celkem jde o téměř 1, 5 milionu korun na poskytování mobilních hospicových služeb. Jsem toho názoru, že lidé v našem kraji potřebují jak mobilní hospice, které umožní člověku zůstat do posledních chvil života v domácím prostředí, tak i hospicovou budovu s veškerým potřebným zdravotnickým, sociálním, ale i duchovním zázemím,“ dodal Jan Bureš. Program na podporu mobilních hospicových služeb proto zařadí do návrhu krajského rozpočtu i na rok 2018.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP