SaPSŠ – největší soukromá škola na jihozápadě

Sportovní a podnikatelská střední škola v Plzni je nejdéle fungující a co do počtu studentů, i největší soukromou školou v regionu jihozápadních Čech. Byla založena v roce 1992. Hlavní ideou bylo spojit sport s rozvíjejícím se podnikáním a poskytnout nezbytný vzdělávací servis mladým talentovaným sportovcům. Během 23 let činnosti škola vychovala více než tisícovku absolventů.

 

Mezi nejznámějšími osobnostmi českého sportu, kteří školou prošli, jmenujme například cyklistu Romana Kreuzigera, tenistky Barboru Záhlavovou-Strýcovou či Evu Birnerovou, fotbalisty Lukáše Pleška, Patrika Hrošovského nebo hokejisty Milana Krafta, Tomáše Kubalíka nebo současného reprezentanta Jakuba Lva.

 

V tomto školním roce Sportovní a podnikatelskou střední školu v Plzni  navštěvuje přes 200 studentů denního studia a na tři desítky studentů dálkového studia. Škola nabízí v rámci čtyřletého maturitního oboru ekonomika a podnikání  studium v celkem  pěti zaměřeních. Dvě zaměření jsou určena pro závodní i rekreační sportovce (sportovní management a management zdravého životního stylu), zbylá tři zaměření cílí na ekonomiku, ICT a psychologii (firemní managementvýpočetní technikapersonalistika a psychologie). Dálkové studium nabízí studentům s výučním listem získat maturitu v oboru Podnikání. Studium je tříleté.

Cílem Sportovní a podnikatelské střední školy je nabízet atraktivní studijní obory a vychovávat odborníky pro praxi. Velký zájem projevují budoucí studenti o nové zaměření- management zdravého životního stylu, které je otevřeno od školního roku 2013/14. Během studia se naučí pracovat s diagnostickým přístrojem In Body 230, sestavit vhodný jídelníček, vybrat a praktikovat  vhodný pohybový program pro redukci váhy a zlepšení zdravotního stavu, masírovat, tejpovat a seznámí se i se základy psychologie zdraví.

Specifikem školy je vlastní tréninkový režim pro talentované fotbalisty, kteří studují zaměření sportovní management a hrají krajský přebor dorostu v klubu Sportovní škola Plzeň, jehož poslední tři ročníky vyhráli. Bez nadsázky tak lze říci, že SaPSŠ Plzeň je jedinou školou v republice, kde se fotbal nejen hraje, ale i studuje a dokonce se z něj dá i maturovat. Sportovní a podnikatelská střední škola v Plzni je partnerskou školou FC Viktorie Plzeň a HC Škoda Plzeň.

Kontakt:

Sportovní a podnikatelská střední škola

Sady 5.května 21

301 12 Plzeň

telefon: 377 225 933 (během školního roku)

mobil: 724 177 690 – zástupce ředitele (o prázdninách)

e-mail: SPSS_Plzen@volny.cz

www.sapss-plzen.cz